partner ok castkovcepartner ok castkovcepartner ok castkovce

V dohrávke sme si s lídrom súťaže body rozdelili

20.11.2023

OK Častkovce - ŠKF Sereď 1:1 (0:0)

150 divákov

Góly: 86´ Halás - 51´ Mpofu

ŽK: 19´ Laurinec, 40´ Majkút, 44´ Sládek, 50´ Mizerák, 85´ Halás - 13´ Mikeš, 36´ Janso, 84´ Mpofu, 85´ Juriš, 86´ Yakubu

ČK: 39´ Mikeš po 2 ŽK (ŠKF Sereď)

Zostava OK Častkovce: Kišac - Lopušan, Valo, Mizerák, Šebek - Laurienec, Halás"C", Sládek - Majkút, Martišiak, Žákech

Náhradníci: Grumblák, Hutta, Laurenčík, Petráš, Fako, Novotný, Minaroviech, Machara

Zostava ŠKF Sereď: Yakubu - Juriš, Hladík"C", Remeň, Janso - Kovchar, Mikeš, Assuncao, Mpofu, Michalička - Vantruba

Náhradníci: Buchel, Delinčák, Krchnák, Sklenár, Znamenák

Hodnotenie trénera Hornáčka: "Čakal nás ťažký, ale spôsobilý terén a do toho konfrontácia s lídrom súťaže, ktorý v jesennej časti prehral len raz a v posledných ôsmich zápasoch stratil len dva body, čo si viac priať, pre chalanov to bola výzva ako sa patrí. Svoju kvalitu Sereď potvrdzovala od prvej minúty, takticky, technicky a silovo. Nezaostávali sme, boli sme pripravení hlavne na ofenzívnu silu na hrote a v obidvoch diagonálach, ktorú sme celý zápas eliminovali. Celý zápas sa niesol aj v rozporuplných rozhodnutiach rozhodcov. Súper hral od konca prvého polčasu v "poli" v deviatich, čo z časti zmenilo charakter zápasu. V druhom polčase prišiel náš tlak do nízko postavenej obrannej línie súpera s výraznou výškovou prevahou, a nehovoriac o kombinácii na mäkkom ihrisku, išli sme do rizika, tým sa netajím, áno hrozili straty, z nich protiútoky, a tak sa aj dialo. Z jednej takejto situácie , po ako to jemne nazvať diskutabilnom faule v našej pravej vertikále, prišla výborne zahraná štandartka, dobrý timing pri výskoku a bolo 0:1. Do konca zápasu z našej strany nasledovala ochota, drina, obetavosť, dôraz, nespočet vyhraných súbojov, avšak bez gólovej šance, ale s množstvom štandartných situácií. Po jednej takej sme po rohu v poslednej päťminútovke skórovali. Tím si minimálne ten bod zaslúžil, celý zápas išli na doraz. Na najbližšie obdobie mám len jedno prianie, aby sa ten nespočet zdravotných komplikácií v tíme zredukoval do jarnej časti. Ďakujem."

Hodnotenie Nikolasa Vala: "Zápas sa odohrával na nepriaznivom teréne, čo ovplyvňovalo celý priebeh zápasu. Prvý polčas bol bezgólový aj napriek šanciam na obidvoch stranách. V zápase bolo veľa osobných súbojov, ktoré sme dobre zvládli. Z niektorých súbojov vzišli žlté karty a hostia v prvom polčase dostali aj červenú. Našou snahou bolo zostať do konca zápasu v rovnakom nasadení aj napriek tomu, že sme hrali s hráčskou prevahou. Som rád, že sa nám to podarilo. V druhom polčase sme inkasovali zbytočný gól po štandardnej situácii, no ani to nás nezložilo a tlačili sme ďalej, čo nám v závere zápasu prinieslo gól a zaslúženú remízu."